Thu, Jul 17, 2025

Затриманий на хабарі депутат Київради від "Слуги народу" втік за кордон на елітному авто Mercedes

Обраний від "Слуги народу" депутат Київської міськради Владислав Трубіцин, якого обвинувачують у хабарництві, 13 травня виїхав за кордон у напрямку Польщі з дозволом голови Держприкордонної служби Сергія Дейнеки, виданим на підставі листа від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова.

Цю інформацію у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони підтвердили проєкту "Схем".

У ГУР визнали, що справді надавали Трубіцину лист про сприяння щодо виїзду з країни, але стверджують, що зробили це на прохання іншої структури.

"Такий лист був виданий на прохання іншої структури складової сектору сил безпеки і оборони України в рамках міжвідомчої взаємодії з цією структурою і на їхнє офіційне звернення. Наразі я не можу назвати цю структуру, можливо, ця інформація може бути оприлюднена пізніше", – прокоментував представник ГУР Андрій Юсов.

Раніше журналісти з'ясували, що для перетину кордону Трубіцин скористався листом на бланку ГУР Міноборони за підписом начальника управління Кирила Буданова. Лист датований 27 січня 2023 року.

Трубіцин залишив Україну через пункт пропуску "Рава-Руська" ввечері 13 травня на власному автомобілі Mercedes S 600 – за три дні до засідання Вищого антикорупційного суду, де розглядається справа, в якій Трубіцин проходить обвинуваченим. Лише після цього фракція "Слуги народу" у Київраді виключила його зі свого складу. Відтоді депутат не повернувся, через що прокурор САП ініціював його оголошення в міжнародний розшук.

Нагадаємо, у лютому 2022 року детективи НАБУ затримали Владислава Трубіцина , а також ще п`ятьох осіб, після одержання 1,26 млн грн хабаря. Його підозрюють в організації схеми отримання хабарів за розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.

Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 14,89 млн грн. Після внесення коштів він вийшов із СІЗО, а згодом розмір застави зменшили.

За даними слідства, як голова Комісії Київради, депутат мав владні повноваження ініціювати рішення про знесення торгових точок, так і усунення перешкод у їхній роботі. Слідство документувало злочинну діяльність учасників схеми майже рік.

Детективи НАБУ зафіксували перемовини щодо семи локацій у різних районах столиці (Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському тощо) та передачу 1,39 млн грн неправомірної вигоди двома траншами. Під час одержання другої частини – 1,26 млн грн учасників схеми викрили "на гарячому".

Трубіцина пов'язують з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та називають ключовою людиною у процесі видачі дозволів на розміщення МАФів у Києві.

 

Читайте також