Thu, Jul 17, 2025

Ризик пограбування і неправильний одяг. Туристам розповіли, що потрібно знати про відпочинок на Занзібарі

Експерт розповів про міфи навколо курортної африканської локації

Відпочинок в Танзанії на острові Занзібар став одним з відкриттів для туристів в період пандемії. В умовах невеликого вибору відкритих для подорожей країн цей африканський острів зацікавив багатьох українців, потрапивши в топ екзотичних напрямків для зимової відпустки.

Тим часом, у туристів залишається чимало упереджень і не спростованих стереотипів про відпочинок в цій локації.

"Донедавна про Занзібар українці мало що знали. У кращому випадку - що це острів недалеко від східного узбережжя Африки в Індійському океані. До того моменту, коли один з туроператорів не поставив чартерний рейс на курорт. Коли полетіли перші туристи, стали зрозумілі особливості відпочинку", - зазначив у коментарі РБК-Україна Юрій Пасічник, керівник компанії "Академія туризму".

На наше прохання він перераховує головні стереотипи, з якими стикаються туристи, замислюючись про подорож на Занзібар, і розвінчує їх.

1. Це далека і недоступна за ціною країна

"Дійсно, острів територіально розташований далі основних масових курортів. Відстань з Києва близько 6300 км. Час у польоті завдяки прямому чартерному рейсу – 8,5 годин. Вартість як перельоту, так і пакетного туру цілком доступна", - говорить він.

Ризик пограбування і неправильний одяг. Туристам розповіли, що потрібно знати про відпочинок на ЗанзібаріФото: "Вартість відпочинку на Занзібарі - доступна" (unsplash.com/olga-budko)

2. На Занзібар їдуть на сафарі

"Насправді на сафарі потрібно летіти на материк. Острів Занзібар відноситься до країни Танзанія. Парки, де проходять сафарі, знаходяться на материку. У зв'язку з цим вартість даної екскурсії досить висока", - попереджає фахівець.

3. На Занзібарі особливо дивитися нічого

"Почну з того, що Занзібар - батьківщина Фредді Мерк'юрі. Ексурсія в будинок-музей (де зараз готель) в Кам'яному місті (Стоун Тауні), де народився лідер гурту Квін - одна з найпопулярніших. І місто красиве", - зазначає Юрій Пасічник.

Він додає: також туристи люблять "природні" екскурсії: подивитися на черепах, мавп, дельфінів, в автентичне село місцевих, на ферму прянощів, на снорклінг, занурення.

"Екскурсії на острови - це взагалі окрема тема. Занзібар - це не один острів, а архіпелаг, що складається з 50 островів. На одному з них люблять відпочивати Білл Гейтс і Наомі Кемпбелл", - ділиться експерт.

Ризик пограбування і неправильний одяг. Туристам розповіли, що потрібно знати про відпочинок на Занзібарі

Фото: Місцеве населення дружелюбне до туристів (unsplash.com/majkl-velner)

4. Занзібар - небезпечний острів

Як тільки острів відкрився для відвідування під час пандемії і туди полетіли перші літаки, були випадки, коли туристів грабували за територією готелів, розповідає Юрій Пасічник.

"Рекомендую не брати з собою гроші і цінні речі, якщо ви самостійно подорожуєте поза готелем. Організовані екскурсійні тури безпечні", - звернув увагу він.

5. Місцеве населення - доброзичливе

Здебільшого люди на Занзібарі доброзичливі, красиві і усміхнені. Але це частково пов'язано з туризмом, каже експерт.

"Потрібно зрозуміти просту річ: турист – це заробіток. Поки не прилітали літаки, занзібарці "зголодніли". Цим можна пояснити те, що були випадки пограбувань. Турист - це гаманець", - попереджає Юрій.

Довгий час на острові процвітала работоргівля. А до цього тут аборигени були людожерами. Острів складав інтерес для арабів, оманців, персів, аравійців, індійців, португальців, англійців, німців. У 1964 році, британці передали острів арабському султану.

"Місцеві жителі повстали. Почали вбивати арабів, індійців, європейців. Щоб зупинити кровопролиття, уряд вдався до цікавого кроку - змішання рас. Арабів і негрів вибудували в дві шеренги і змусили вибрати собі партнера. Метод спрацював - міжрасова різанина закінчилася. До речі, через змішання крові занзібарці такі красиві", - пояснює він особливості місцевого населення.

Ризик пограбування і неправильний одяг. Туристам розповіли, що потрібно знати про відпочинок на Занзібарі

Фото: Готелі на Занзібарі - на будь-який гаманець (unsplash.com/olga-budko)

6. Сервіс - на невисокому рівні

Дійсно, занадто завищені вимоги до сервісу на Занзібарі пред'являти не варто, каже фахівець.

"Jumbo! Acuna matata! Pole-pole! - Привіт! Все Буде Добре! Не поспішайте! Це принцип і психологія занзібарців - нікуди не поспішати", - пояснює він особливості обслуговування на курортному острові.

7. Готелі - тільки дешеві або тільки дорогі

Юрій Пасічник зазначає: насправді, на острові є варіанти розміщення на будь-який гаманець.

8. Суворі традиції і одяг

"Поза готелем і туристичними зонами одягайтеся відповідно до ісламських законів (одяг прикриває тіло)", - звертає увагу він.

На пляжах для туристів строгих обмежень немає. А в інших локаціях в 2021 році гідів і турагентів лякали штрафами за неналежний вигляд їхніх туристів.

9. Для поїздки на Занзібар необхідні щеплення

"Насправді щеплення не потрібні. Але якщо ви плануєте відвідати сафарі на материку, посунуті мандрівники радять придбати за місцем ліки від малярії. На всякий випадок", - попереджає фахівець.

До слова, на Занзібарі малярійні комарі трапляються вкрай рідко. Як і в наших широтах, ці комахи активізуються в сезон дощів, а взимку – коли сухо і спекотно – практично не літають.

Читайте також