Вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі (NTU Singapore) винайшли невидиме покриття, яке робить деревину «вогнетривкою», зберігаючи при цьому її природний колір.
Зі зростанням популярності інженерної деревини в будівельній галузі через нижчі витрати і швидше будівництво, однією з найбільших проблем для деревини є її займистість. Без обробки деревина легко горить і спалахує. Сучасні методи захисту дерев'яних будівель від пожеж потребують використання вогнезахисних панелей або лакофарбових покриттів, що приховують природні прожилки деревини.
Товщина цього вогнетривкого покриття складає всього 0,075 мм, і воно дуже прозоро, що робить його невидимим неозброєним оком. При нагріванні полум'ям відбувається ряд хімічних реакцій, у яких покриття перетворюється на обвуглений матеріал, який розширюється більш ніж 30 разів проти початкової товщиною. Саме це вугілля оберігає деревину від займання.
"У нашому покритті ми використовували технологію для блокування певних сполук і взаємодії зі смолою", - сказав доцент Дасарі, експерт з вогнезахисних матеріалів. «Вони будуть систематично брати активну участь у хімічних реакціях при дії високої температури, що призведе до утворення вугілля. Це вугілля було розроблено, щоб бути надзвичайно термостійким, що ізолює деревину під ним від високої температури».
У галузевих випробуваннях покриття, зроблене в NTU, виділяло дуже мало диму і могло запобігти поширенню полум'я. Коли вугілля зіскребається, деревина під ним залишається непошкодженою, що доводить ефективність покриття захисту деревини. Це важливо, оскільки у разі пожежі будівельні матеріали мають бути вогнестійкими та відносно бездимними, щоб забезпечити безпечну евакуацію людей, які перебувають у будівлі.
Дослідники очікують, що це нове покриття матиме великий попит у будівельній галузі, оскільки дерев'яні будівлі повинні відповідати нормам пожежної безпеки для будівель, встановлених регулюючими органами.