Дослідження MIT (Массачусетський технологічний інститут) стверджує, що люди все ще дешевші за ШІ на переважній більшості робочих місць. Воно спростовує поширену стурбованість щодо того, що ШІ забере роботу в людей.
Штучний інтелект не може замінити більшість робочих місць зараз економічно ефективним способом, з’ясував Массачусетський технологічний інститут у дослідженні, яке розвіює побоювання щодо заміни людей штучним інтелектом у низці галузей промисловості. Про це пише Bloomberg.
В одному з перших поглиблених досліджень життєздатності ШІ, дослідники змоделювали економічну привабливість автоматизації різних завдань у США, зосередившись на професіях, де використовується комп’ютерне бачення — учителювання й оцінка нерухомості.
Вони виявили, що лише 23% працівників, виміряні в доларовому еквіваленті, можуть бути ефективно замінені. В інших випадках, оскільки системи візуального розпізнавання з допомогою штучного інтелекту дорого встановлювати й експлуатувати, люди виконували цю роботу більш економно.
«Машини вкрадуть наші робочі місця» — це думка, яку часто висловлюють у часи швидких технологічних змін. Таке занепокоєння знову з’явилося зі створенням великих мовних моделей», — зазначають дослідники з Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту в 45-сторінковому дослідженні «Поза впливом ШІ» (Beyond AI Exposure).
Співвідношення витрат і вигод комп’ютерного бачення є найбільш сприятливим у таких сегментах, як роздрібна торгівля, транспорт і складське господарство — у всіх сферах, де відомі компанії Walmart Inc. і Amazon.com Inc. Це також можливо в контексті охорони здоров’я, йдеться в дослідженні Массачусетського технологічного інституту. Більш агресивне розгортання ШІ, особливо через пропозиції підписки на ШІ як послугу, може розширити масштаби інших застосувань і зробити їх більш життєздатними, вважають автори дослідження.
Один з кейсів у статті розглядав гіпотетичну пекарню. За словами дослідників, пекарі щодня візуально перевіряють інгредієнти для контролю якості, але це становить лише 6% їхніх обов’язків. Економія часу та заробітної плати від впровадження камер і системи штучного інтелекту все ще далека від вартості такого технологічного оновлення, підсумували вони.
«Наше дослідження розглядає використання комп’ютерного бачення в економіці, вивчаючи його застосовність до кожної професії майже в кожній галузі та секторі, — сказав Ніл Томпсон, директор дослідницького проєкту FutureTech в Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (MIT).
За його словами, дослідження демонструє, що більше користі автоматизація принесе в роздрібній торгівлі та охороні здоров’я, і менше в таких сферах, як будівництво, гірничодобувна промисловість або нерухомість.