ВАКС відпустив одного з "хлопчиків" зі справи Гладковського

Вищий антикорупційний суд звільнив від відповідальності одного з фігурантів справ про розкрадання в "Укроборонпромі" Віталія Жукова. Його підозрювали в наданні хабаря директору держпідприємства.

Рішення винесли 27 жовтня. Жукову інкримінували підкуп директора ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка. 

Адвокати наполягли на тому, що у справі спливли строки давності, а саме вже пройшло п’ять років. В обвинуваченні прокуратури дата ймовірного правопорушення припадає на вересень 2016 року. Суд задовольнив клопотання.

Довідково: Йдеться про схему розкрадання державних коштів в оборонному секторі, кураторами якої, як свідчило журналістське розслідування Bihus.Іnfo, були перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор та бізнес-партнери – Андрій Рогоза і Жуков.

У судах розглядали ще дві справи щодо Жукова: про несплату податків та зловживання впливом.

Через відносно молодий вік головних виконавців та впевненість у власній недоторканності за ними закріпилось прізвисько "хлопчики". Зокрема, Жукову у 2016 році було 27 років. Бізнес "хлопчиків" роками будувався на контрабанді запчастин для оборонних заводів з Росії. 

 

Що було раніше: 

  • 2 листопада стало відомо, що Жуков працює зараз в "Укроборонпромі". Володимир Зеленський весною 2019 року як кандидат у президенти казав, що розкрадання в оборонній галузі "це - кабздєц".
  • У квітні ВАКС відмовився йти на угоду з фігурантом стосовно справи у відмиванні податків.
  • У березні ВАКС звільнив Жукова від кримінальної відповідальності в іншій справі - про зловживання службовим впливом.
  • У квітні 2020 року Жукову повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків понад 50 млн гривень.

юрцентр киев

Разработка, продвижение и маркетинг сайта: Digiflow