Німеччина запровадила режим тривоги через скорочення постачання газу з Росії

Роберт ХабекРоберт Хабек

Влада Німеччини вирішила активувати так званий режим тривоги - другий ступінь аварійного плану на випадок надзвичайної ситуації в газовій сфері. Про це оголосив у Берліні в четвер, 23 червня, міністр економіки ФРН, віцеканцлер Роберт Хабек, повідомляє DW.

Він пояснив цей захід скороченням газових поставок з Росії і високими цінами на газ, що зберігаються.

"Ми перебуваємо в стані газової кризи. Відтепер газ - це дефіцитний товар. Ціни вже сьогодні високі, і нам слід приготуватися до їхнього подальшого підвищення", - наголосив Хабек.

Водночас він назвав скорочення російських постачань "економічною атакою" на Німеччину.

Другий ступінь аварійного плану запроваджують у випадку перебоїв у газопостачанні чи надзвичайно високого попиту на газ, що призводить до значного погіршення ситуації із газозабезпеченням. На цьому етапі передбачається, що ринок ще здатний впоратися із цими проблемами самостійно, без вживання заходів неринкового характеру.

Запровадження рівня тривоги не означає, що постачальники газу тепер отримають право перекладати ціни, що різко зростають, прямо на споживачів. Федеральне агентство з мереж поки не активуватиме відповідну статтю закону про енергетичну безпеку, оскільки регулятор ще не констатував факт "значного скорочення обсягів імпорту газу".

Третій етап аварійного плану – надзвичайна ситуація – активують, якщо постачання газом погіршиться настільки, що становище вже неможливо буде виправити без втручання держави. Тоді Федеральне агентство з мереж приймає за погодженням з постачальниками палива рішення про квоти на постачання газу споживачам, щоб у першу чергу убезпечити найбільш уразливі групи, такі як домогосподарства, лікарні, газові електростанції.

Разработка, продвижение и маркетинг сайта: Digiflow