На Запорізькій АЕС російські окупанти готують «серйозну провокацію» – «Енергоатом»

Запорізька атомна електростанція в Енергодарі окупована військами РФ з 4 березня

На Запорізькій АЕС російські окупанти готують «серйозну провокацію», щоб звинуватити українських працівників станції у зберіганні зброї на її території, заявляють у держагентстві «Енергоатом».

«Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше – обмовляння себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди. Під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків», – зазначають в «Енергоатомі».

 

У державгентстві додають: якщо системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, це може загрожувати ядерній безпеці.

«Але найголовнішим залишається питання контролю дій окупантів, адже під виглядом «проведення перевірки» вони можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю. А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих «фактів», – зазначають в «Енергоатомі».

З огляду на бойові дії і окупацію Росією ЗАЕС редакція не може перевірити це повідомлення з інших джерел. Російська сторона наразі цих заяв не коментувала.

 

Атомна станція в Енергодарі окупована військами РФ з 4 березня.

2 травня очільник «Енергоатому» Петро Котін заявив, що за час повномасштабної війни Росії проти України підприємство уже зазнало збитків на 36 мільярдів гривень, а окупована ЗАЕС втратила за цей час 18 млрд гривень..

21 червня мер Енергодару повідомив, що окупанти кидають «на підвал» працівників Запорізької АЕС.

Смотрите также

Новости

Все знают распространенное выражение «Владеешь информацией – владеешь миром». Сегодня, в век информационного бума и расцвета интернета, как одного из самых распространенных средств коммуникации, информация становится доступной всякому, кто хочет знать больше. Иногда же эти знания, увы, вредят. Мы поставили своей целью не ограничить вас в информации, но подавать только лучшее, и, на наш взгляд, необходимое.