ЛАРИСА ІЛЬЄНКО

Президент благодійного фонду та жінка з великим добрим серцем вважає, що допомагати можна по-різному: грошима, своїм часом, послугами чи словами підтримки. Редакція журналу дуже зворушена відповідями Лариси на хвилюючі питання стосовно її діяльності.

Що ви особисто вкладаєте у поняття «благодійність»?

Благодійність – це допомога від чистого серця, а не для піару. І ця допомога може бути не тільки матеріальною, а й моральною та фізичною. А взагалі, благодійність, як поняття, походить від слів «благо» і «дарувати».

Як ви стали допомагати іншим?

В житті я була в різних ситуаціях, коли було дуже важко і поруч нікого не було. І мені стали допомагати сторонні люди абсолютно безкоштовно. Мене це дуже вразило. Саме тому зараз, коли я сама маю можливість, допомагаю іншим. Знаєте, коли я чую «дякую», то відчуваю неймовірно позитивні емоції. Це слово дорожче будь-якого золота світу.

Хто може займатись благодійністю, на ваш погляд?

Кожен. Бо допомога полягає не завжди в грошах. Найголовніше – увійти в ситуацію. Гроші знайдуться самі. А ось головним моментом у благодійності я вважаючесність. Дуже страшно, що зараз багато людей спекулює на цій темі та використовує благодійність і громадську діяльність, як трамплін в політику або до високих кабінетів. Я – за чесну допомогу від серця.

Чим зараз живе ваш благодійний фонд?

Головним вектором фонду, як це було раніше, є медична допомога. Ми тісно співпрацюємо з благодійним фондом «Фонд розвитку медицини» і його главою Олегом Овечко: разом реалізуємо проекти з надання гуманітарної допомоги, яку він привозить в Україну. Зараз розробляємо проект прямого контакту з тими, хто її потребує. На порядку денному – Обухівський регіон. Наразі ми детально дізнаємося про проблеми людей, щоб далі «вести» ці справи до логічного позитивного результату та не пропустити жодного пункту.

Поділіться, що було зроблено за 2018 рік? Скільком людям допомогли і яку кількість грошей витратили?

Я ніколи не рахую, що зробила і скільки було використано коштів. Допомагаю всім, хто звертається. Гроші люблять тишу, навіть ті гроші, які витрачені на благодійність. Єдине, що можу вам сказати: в 2018 році нашу допомогу та підтримку отримала велика кількість людей. Їх тисячі, і їхні слова подяки для мене особисто – на вагу золота.
Вважаю, про благодійність та цільові програми не варто говорити на всю країну, достатньо знати що твоя допомога доходить до адресата. Можеш допомогти – допомагай.

Чи підтримують ваші погляди рідні?

Так. Звичайно. Мої дві доньки свого часу працювали в Червоному Хресті: одна була главою Червоного Хреста Святошинського району, друга – її помічницею, волонтером. Я ними дуже пишаюсь. Виховувала їх за простим принципом – неси добро, і рано чи пізно воно повернеться до тебе. До речі, мій інтерес до благодійності був закладений з дитинства народними казками, де добро завжди перемагає зло. Цю позицію вкладаю зараз і в своїх онуків.

Що можете побажати нашим читачам?

Віри у те, що добро – це основа цього світу! Воно може творити чудеса. Добро завжди перемагає.

юрцентр киев
Разработка, продвижение и маркетинг сайта: Digiflow