Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру ще 10 учасникам організованої групи, очолюваної колишнім головою правління державного "Укргазбанку" Кирилом Шевченком, яка незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
За версією слідства, ці особи нібито були "агентами" банку і залучали до нього великих клієнтів, відтак з ними працівники банку укладали договори для отримання від банку "винагороди".
"З’ясувалося, що більшість із цих суб’єктів (фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи) були зареєстровані виключно для участі у наведеній схемі та після отримання коштів припиняли свою діяльність", – наголошується у повідомленні.
Дії дев’ятьох осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, а ще однієї підозрюваної — за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
САП уточнює, що п’ятеро з цих осіб перебувають за кордоном, тому про підозру їм повідомлено в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України.
У підсумку загальна кількість учасників схеми складає 15 осіб, серед яких і ексголова правління "Укргазбанку", колишній голова Нацбанку України Кирило Шевченко.
За даними слідства, керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, використали її для розкрадання грошових коштів. Впродовж 2014 - 2019 років за цією схемою 52 таким агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень.
Як повідомлялося, на початку грудня минулого року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід для колишнього голови правління НБУ Кирила Шевченка у вигляді тримання під вартою. Це рішення відкриває шлях для внесення Шевченка,який знаходиться у Австрії, до бази Інтерполу, без чого неможливо провести його екстрадицію.
Нагадаємо, 6 жовтня минулого року НАБУ повідомило Шевченку про підозру в організації схеми розтрати коштів "Укргазбанку" на загальну суму понад 200 мільйонів гривень. У НАБУ уточнили, що місцеперебування Шевченка наразі невідоме, повідомлення про підозру йому залишили в адміністрації за місцем його роботи, в саме – у Національному банку України.
Того ж дня Верховна Рада звільнила Кирила Шевченка з посади голови Національного банку. За два дні до цього, увечері 4 жовтня, Кирило Шевченко подав заяву про відставку з посади голови НБУ, пояснивши таке рішення проблемами зі здоров’ям, і виїхав за кордон нібито на лікування.
Він очолював Нацбанк України з липня 2020 року. До цього з 2015 року працював головою правління "Укргазбанку".