Росія отримала від Ірану першу партію безпілотних літальних апаратів для застосування у війні проти України, повідомляють американські видання The Washington Post і CNN із посиланням на анонімних співрозмовників, близьких до спецслужб і адміністрації президента США Джо Байдена.
Йдеться про бойові дрони щонайменше двох типів: Mohajer-6 і Shahed. Вони здатні нести високоточні боєприпаси і призначені для ударів по радіолокаційних системах, артилерійських установках та інших військових об'єктах.
Росіяни почали тренуватися з безпілотниками наприкінці липня. Їхні транспортні літаки забрали дрони з Ірану ще в середині серпня. Втім при перших випробуваннях дронів вони зіткнулися з численними збоями в їхній роботі - багато безпілотників виявилися непридатними до використання.
Російські оператори все ще продовжують тренування в Ірані. США вважають, що Москва закупить сотні таких дронів. Водночас американці поки не розуміють, наскільки безпілотники зможуть змінити ситуацію на полі бою, в тому числі зважаючи на їхні несправності.