Чт, июль 17, 2025

Військовослужбовці України показали ударні безпілотники для скидання мін та оснащені протитанковими гранатометами

Військові показали ударні безпілотники, здатні нести до шести хв, реактивні протитанкові гранатомети та саморобні бомби.

Підрозділи оперативно-тактичного угруповання "Суми" посилили спеціалісти Сил спеціальних операцій. Військовослужбовці прибули із Запорізького напрямку та привезли з собою ударні безпілотники.

 Серед привезеного арсеналу – масивні дрони, що важать понад п'ятнадцять кілограмів кожен. "Беспілотники, з якими ми працюємо, мають високу вантажопідйомність до 20 кг, вони можуть нести різні боєприпаси, з різною потужністю та зоною поразки", - розповіли військові.

Підрозділ укомплектований безпілотниками, які можуть летіти за координатами та вражати кілька цілей за один виліт. "Ми готові забезпечити безпеку на прикордонних територіях Сумщини", - повідомив командир підрозділу спецназівців.

Продемонстровані безпілотники оснащені системою скидання саморобних боєприпасів та 82 мм хв. Також деякі моделі здатні оснащуватися парою вертикально встановлених реактивних протитанкових гранатометів.

Концепція встановлення на безпілотники гранатометів не нова. В Україні у 2018 році компанія «Матриця технологій» під керівництвом волонтера Юрія Касьянова представила безпілотник «Демон», здатний нести до двох гранатометів РПГ-22/26, також на нього можна встановити гранатомет РПГ-7, стрілецьке озброєння чи бомби вагою до 5 кг. .

У Білорусії також розробляли таку концепцію. У 2021 році пройшли випробування два безпілотники «Квадро-1400» та «Баражувальна труба» з РПГ-26.

У Норвегії було представлено концепцію дрона із встановленим на ньому протитанковим гранатометом M72.

Норвезька компанія вважає, що дрони з M72 – це ефективне та недороге рішення порівняно із звичайними протитанковими ракетами. Особливо якщо літальні апарати утворюватимуть рої.

Читайте також