Чт, июль 17, 2025

ПАВЛО ПЕТРЕНКО

ПАВЛО ПЕТРЕНКО

Як можете охарактеризувати ситуацію на ринку кредитування у 2020 році?
Якщо відповісти на це питання лаконічно, то ринок приватного кредитування росте, а ринок банківського кредитування малого та середнього бізнесу в цілому в Україні згортається.

Чому, на Вашу думку ?
По-перше, посилення впливу держави на банківський сектор, стагнація кредитування бізнесу, проблемні борги, високі вимоги до позичальників. При цьому банки кредитують переважно торгові або великі промислові підприємства, тоді як підходи до малих, середніх або нових підприємств дуже консервативні, що формує несприятливе середовище для появи нових точок зростання, коли фінансовий сектор зможе повернутися хоча б на рівень 2006 року, це велике питання…
Але там, де є попит, там завжди є і пропозиція… Я працюю над тим, щоб закрити прогалину між тими людьми, яким потрібні кошти, зокрема, людям бізнесу, і тими людьми, в яких ці гроші є.
Мій сегмент – це приватне кредування, який має багато переваг, порівнюючи з банківським, особливо для різних стартапів та малого і середнього бізнесу. Це швидкість приняття рішення, гнучкий підхід до клієнта, його доходів та кредитної історії, розробка графіку повернення, відповідно до побажань та специфіки бізнесу клієнта. Останнє особливо актуально для малих підприємців в сфері сільхозгосподарств, а також в IT-сфері.

Ви працюєте в сегменті приватного кредитування, з якими складнощами стикнулися через коронавірус?
За даними Національного банку в Україні від кризи, викликаної епідемією коронавірусу, найбільше постраждали кредитні спілки: їх активність істотно знизилася навесні, а погіршення якості активів через неповернення кредитів позичальниками призвело до збитків.
Під час карантину попит на позики фінансових компаній відчутно скоротився, але вже з другого півріччя можу констатувати, що ті компанії, які вчасно переформатувались і зрозуміли, що це нові реалії, в яких потрібно існувати та конкурувати, що треба змінюватись весь час і шукати нові можливості, навіть збільшили свою клієнтську базу. Між цим зрозуміло, що певна частка гравців змушена буде піти.

На що Ви, Павле, робите зараз акцент у своїй роботі?
Для мене завжди була важлива клієнтоорієнтованість і людяність. Тому, для мене найкращий показник, що я йду у правильному напрямку, це клієнти, які радяться зі мною, які повертаються до мене, які радять звертатися до мене своїм бізнес-партнерам та друзям.
Більше того, за підсумками фінансового року можна констатувати, що за 2020 рік мені вдалося незважаючи на труднощі навіть збільшити клієнтську базу та свій портфель за рахунок залучення коштів від інвесторів.

Якщо не секрет, як і де Ви залучаєте кошти?
Інвестування стало досить поширеною сучасною формою заробітку в нашій країні і за кордоном.
Раніше, як пасивний дохід, був досить привабливий такий інструмент як банківський депозит.
Зараз ставки, що пропонують вітчизняні банки дуже низькі, а я українським інвесторам можу запропонувати суттєво більший гарантований дохід у іноземній валюті. Для вітчизняних інвесторів я можу запропонувати чітку і легку схему отримання доходу, більше того забезпеченого активами.
А також я зараз роблю акцент на залучення коштів з-за кордону, зокрема з Швейцарії, веду переговори із інвесторами Німеччини.
Як відомо, в провідних європейських країнах склалась тенденція, коли через мінімальну інфляцію та насиченість економіки вільними грошима клієнти банків вимушені доплачувати банкам за розміщення депозитів. Так-так, я не помилився, саме доплачувати за розміщення депозиту.
Тому, іноземні інвестори зацікавленні в розміщенні своїх інвестицій в Україні і в український бізнес, який розвивається.
Звичайно, для іноземного інвестора, окрім величини доходу, велику роль відіграє репутація керуючого їхніми інвестиціями, прозорість, щомісячна звітність, знання нюансів бізнесу, законодавства і звичайно, вони все це знаходять, звертаючись до мене та моєї команди!
На завершення інтерв’ю хочу висловити слова підтримки українському народу, медикам, людям бізнесу! Кожна криза, проходить, а ми, переборовши все, стаємо сильнішими і готовими досягати нових вершин!