Сб, июль 19, 2025

Алла Жарікова

Професійна ведуча заходів, експертка у створенні неповторної атмосфери на будь-якій події. Неймовірна українка, яка під час війни змогла проявити свій талант і професіоналізм в інших країнах, вийшовши на новий, ще вищий рівень.

«Святковий терапевт», яка вміє перетворити будь-яку подію на яскраву історію, де кожен гість відчуває себе особливим.

Алла, розкажіть про свій професійний шлях ведучої: перші події, перші виклики, перші перемоги..

Мій професійний шлях розпочався 15 років тому. Тоді я ще була студенткою музичного училища й вперше вийшла на сцену замість ведучої, яка раптово захворіла. Я написала простий сценарій, вигадала кілька конкурсів і створила свято для близьких. Це був мій перший крок - без досвіду, але з великим бажанням подарувати людям щиру, теплу атмосферу. Потім був ювілей родичів, а далі — події, які я проводила для замовників упродовж багатьох років, навіть перебуваючи в декреті. Так моє захоплення поступово перетворилося на справу життя.

Звісно, початок був непростим. Пам’ятаю одну з перших подій, коли мене відверто «підставили»: музикант вимкнув мій мікрофон і заявив, що ми не працюємо разом. Важко передати, що я тоді відчувала, але я не зупинилася і провела подію без мікрофона, адже просто не могла підвести молодят! І свято вдалося! Саме тоді я вперше зрозуміла: це мій шлях, і я йтиму ним попри все. З роками я почала інвестувати в обладнання, навчання, розвиток. І коли, через кілька років після прикрого випадку з виключеним мікрофоном, мені аплодували стоячи понад 200 гостей — я відчула глибоку впевненість: я на своєму місці.

Особливий вплив на моє становлення як професійної ведучої мали найважливіші для мене люди. Насамперед — моя мама. Вона завжди поруч - і в найскладніші, і в найщасливіші миті. Саме вона розділяє зі мною всі емоції, саме вона навчила мене бути сильною. Велике значення мали мої наставники та вчителі: Олена Мартинова, Олександр Висоцький, Катя Краснікова, Людмила Пух. Їхня мудрість, підтримка та особистий приклад стали для мене дороговказом у професійному та особистісному зростанні.

Алла Жарікова - професійна ведуча заходів, фото 1723🌼

Які тренди у святковій індустрії сьогодні найважливіші?

Сьогодні в івент-індустрії чітко простежуються кілька ключових трендів, які суттєво змінюють підхід до організації свят. Передусім — максимальна персоналізація. Кожна подія пронизана індивідуальністю пари, іменинника або компанії: від концепції та сценарію - до найдрібніших елементів декору. Це дозволяє зробити свято справді унікальним, таким, що глибоко відображає характер та стиль замовника. Другий важливий тренд — емоційність і сенс. Камерні церемонії, щирі слова, жива музика, атмосфера «як у кіно» — усе це формує незабутній досвід, який зворушує серця і гостей, і самих винуватців події. Третій тренд - інтерактивність. Сучасні гості не хочуть залишатися лише глядачами, вони прагнуть стати частиною події. Тому у форматах свят дедалі частіше з’являються флешмоби, квести, ігри, майстер-класи, емоційні сюрпризи та імпровізації. Не менш важлива й візуальна складова: стильний, продуманий дизайн, естетичні локації та деталі, які перетворюють кожен кадр на ідеальне фото для Instagram.

Я переконана, індустрія й надалі буде активно розвиватися. З’являтимуться нові формати, зростатиме роль креативних команд, а клієнти дедалі частіше шукатимуть не лише вау-ефект, а й глибоку гармонію, довіру та щирість у кожному святі.

Ви проводите яскраві заходи не лише в Україні, а й у Словаччині, Болгарії, Нідерландах. Які особливості івентів у цих країнах Вас здивували або вразили?

В якій би країні я не працювала, моє головне завдання залишається незмінним -  створити подію, яка стане частиною особистої історії замовників, і я завжди роблю це з любов’ю.

Звісно, у кожній країни є свої особливості. В Європі особливу увагу приділяють сенсам, гармонії та природності. Подія не має бути «голосною» в класичному розумінні, вона має бути глибокою, продуманою, витриманою у стилі та настрої. Це стосується всього: від вибору музики й кольорової гами — до тривалості церемонії та мови ведення. Європейці часто віддають перевагу мінімалізму з емоційним наповненням: менше пафосу — більше змісту. І я повністю поділяю цей підхід, адже справжнє свято — не для «галочки», а для того, щоб створити атмосферу, яка залишиться в серці.

В Україні події зазвичай масштабніші, динамічніші, з більшим акцентом на шоу-ефект. І це також має свій особливий шарм. Я вмію працювати в обох стилях — і саме ця гнучкість дозволяє мені створювати події, які точно відповідають очікуванням замовників з будь-якого куточка світу.

Алла Жарікова - святковий терапевт, фото 1662🌼

Як вважаєте, чому клієнти обирають саме Вас?

Перш за все - мій досвід. Я працювала в різних країнах: від України, Словаччини, Болгарії до Італії, Румунії й Нідерландів. Завдяки цьому легко адаптуюся до національних особливостей, мови, стилістики подій, водночас завжди зберігаючи високий рівень сервісу. По-друге, індивідуальний підхід. Я ніколи не працюю «за шаблоном», кожне свято для мене унікальне. Я глибоко вивчаю побажання клієнтів, враховую емоційний контекст події, стиль пари або компанії. Це завжди про людей, не про формат. По-третє:  довіра та репутація. Я маю визнання як серед клієнтів, так і серед колег. Я постійно вдосконалююсь, навчаюсь, інвестую в технічне забезпечення, співпрацюю з найкращими спікерами та менторами. Але найголовніше — я щиро люблю те, що роблю. І це відчуває кожен, хто побував на моїх подіях.

Моя філософія проста: я не просто проводжу захід, я створюю емоційний досвід, який залишиться у серцях. Працюю з душею і включаюся в процес так, ніби це моє особисте свято. Я завжди кажу, що я не просто ведуча — я створюю простір для радості, душевного тепла й зцілення. Саме тому мене називають «святковим терапевтом», - і для мене це велика честь. Адже свято, це не лише про сміх і тости, це про внутрішню гармонію, про момент, коли людина може відчути себе щасливою - тут і зараз.

Алла Жарікова, фото 1661🌼

На початку війни Ви були змушені виїхати в безпечне місце разом із маленькими дітьми. Чи швидко було прийняте рішення виїхати за кордон та з якими труднощами стикнулися на новому місці?

Це було одне з найболючіших переживань у моєму житті. Страх, шок, повна невизначеність - усе це було. Але поруч були двоє дітей, і я розуміла: я не маю права залишатися в цій розгубленості, потрібно діяти. Рішення виїхати за кордон я прийняла дуже швидко — саме з міркувань безпеки дітей. Це був свідомий крок матері, яка має зберегти життя дітей, дати їм шанс на спокій. Але найскладніше почалося потім — адаптація. Нове середовище, чужа мова, невідоме майбутнє. Я залишилася без звичної роботи, без підтримки, без кола знайомств.

Проте саме в ці моменти я побачила в собі те, чого раніше не усвідомлювала: силу, гнучкість, стійкість. Я не просто адаптувалася — я відновила свою професію. Почала все з нуля в новій країні, відкривала себе як ведучу на європейському ринку. На сьогоднішній день мені вдалося не просто зберегти свою справу — я виросла та зайняла ще більш високі професійні позиції. Сьогодні я маю честь працювати на найкращих майданчиках Європи, я пройшла крізь страх, невідомість і почала все з нуля, не втративши ні голосу, ні віри. Це був непростий шлях, але саме він загартував мене й привів до великих звершень. Сьогодні я маю понад двадцяти сертифікатів професійних навчань, зокрема й від Катерини Краснікової («МК Церемонії Весілля»). Отримала відзнаки від «Знак Якості Україна» як найкраща ведуча та організатор, а також Почесну нагороду від журналу «Millennium» — сертифікат і подяку в номінації «Краща ведуча Європи – 2024».

Що Вам допомогло не здатися та рухатися вперед у найважчі моменти?

Мої діти і віра в майбутнє. Саме вони стали моїм джерелом сили тоді, коли, здавалося, опора зникла. Я не могла дозволити собі зупинитися - не лише заради себе, а передусім заради них. Їхня підтримка, довіра і навіть просто дитяча усмішка стали моєю мотивацією. Були моменти, коли я всерйоз замислювалась залишити цю сферу й почати все з чистого аркуша. Але українська вдача, рішучість і гнучкість допомогли мені пройти через ці переломні точки. Я змогла адаптуватися до нових обставин, працювала в різних сферах, навіть проводила заходи безкоштовно — просто щоб дарувати людям надію й підтримку там, де її не вистачало.

Я зберегла своє покликання в серці. І з часом, завдяки щирій праці й бажанню створювати свято, знайшла своє друге дихання. Повернулася до того, що люблю, створила сильну команду і почала дарувати людям світлі моменти навіть у темні часи.

Алла Жарікова, фото 1670🌼

Які принципи Ви застосовуєте у формуванні команди та побудові взаємодії з нею?

Кожен усвідомлений керівник розуміє: 80% успіху залежить від команди. Коли команда працює на одній хвилі — події стають справді незабутніми. Тому для мене команда — це не просто люди, об’єднані завданням, а простір довіри, взаємоповаги та єдиного вектору розвитку. Я завжди відкрита до діалогу, підтримую ініціативи, ціную ідеї колег і визнаю внесок кожного. В основі нашої взаємодії — чесне спілкування, спільні цінності та вміння чути одне одного.

Але, міцна команда і надійне партнерство неможливі без внутрішньої етики, відповідальності, людяності й поваги. Це — фундаментальні принципи, якими я керуюсь і які не підлягають компромісу.

За якими критеріями варто обирати ведучого для проведення знакових подій?

Передусім — це харизма та енергетика. Вже з перших хвилин спілкування ви маєте відчути щирість, впевненість і внутрішнє тепло цієї людини. Адже ведучий — не просто виконавець сценарію, а носій настрою, атмосфери та смислів вашого свята. Важливими критеріями також є досвід та репутація, стиль ведення та культура мовлення, вміння тримати увагу аудиторії та працювати з емоціями; організованість, пунктуальність, здатність тримати все під контролем. Але, мабуть, найважливіше — це внутрішній резонанс. Коли ви відчуваєте, що саме ця людина розуміє ваші очікування, цінності, розуміє ваші мрії про ідеальний день. Це про ту саму «хімію», яка не піддається логіці, але точно не підводить.

Що для вас означає конкуренція? Які особливості конкуренції в event-індустрії?

Після переїзду до іншої країни це поняття набуло для мене глибшого змісту. Сьогодні конкуренція для мене - це не про боротьбу, а про зростання. Конкуренція — це стимул адаптуватися, пізнавати інші культури, вчитися говорити мовою клієнта — як у прямому, так і в символічному сенсі. Це можливість довести, що українська ведуча — це не просто професіонал, а унікальна особистість. Конкуренція для мене — це не про те, щоб бути кращою за інших, це про те, щоб щодня ставати кращою версією себе.

Я вчуся емоцій у французьких майстрів, у італійських творців - атмосфери, у німецької спільноти - точності та голландської невимушеності. Але завжди залишаюся собою — із душею, яка світиться по-українськи щиро. Тому, я не боюся конкуренції, бо знаю: мій голос, мій стиль, моя енергетика — неповторні. Саме це і є моя сила.

Алла Жарікова, фото 1671🌼

Як вам вдається поєднувати особисте життя з настільки активною професійною діяльністю? Яким має бути чоловік успішної, сильної, красивої жінки?

Це завдання непросте, але я щодня свідомо шукаю баланс — і, чесно кажучи, мені це вдається. Важливо мати у стосунках підтримку, довіру й гармонію, щоб енергія особистого життя та професії взаємно підсилювали одна одну, а не конкурували.

Поруч із сильною, яскравою, енергійною жінкою має бути чоловік, який надихає та підтримує її мрії. Добрий, уважний, з почуттям гумору, він - не просто партнер, а союзник у всьому. Особливо цінним для мене є, коли чоловік розуміє специфіку моєї професії, розуміє, що організація свят потребує емоцій, гнучкості, багаторівневої концентрації. Коли він це приймає і поважає — це безцінно. Для мене чоловік — це мій тил, мій баланс і моя внутрішня опора. Людина, яка вірить у мене так само, як і я вірю в нього, з якою можна бути справжньою — зі своїми мріями, вразливістю й амбіціями.

Якщо сказати одним словом - взаєморозуміння. Ось те, що робить пару непереможною. Коли поруч саме така людина, будь-який виклик стає легшим, а кожна перемога — по-справжньому цінною.

Алла Жарікова, фото 1672🌼

Яку пораду Ви дали б собі десять років тому?

Не бійся нічого. Довіряй собі -  твоє серце знає, куди йти. Будь впевнена у своїх силах, навіть коли здається, що ґрунт йде з-під ніг. Поважай усіх, але не дозволяй нікому знецінювати твої мрії чи ставати на заваді твоєму шляху. У кожній помилці буде досвід, у кожному випробуванні — твій наступний рівень. Та найголовніше — завжди роби все з любов’ю. Любов до справи, до людей, до життя, адже саме любов допоможе пройти крізь бурі, зберегти тепло, і зрештою — створити справжнє щастя.

А ще. Ти сильніша, ніж думаєш, і попереду — дуже красива історія.

Ваші побажання читачам журналу «Cabinet Boss»?

Бажаю знаходити натхнення в кожному дні, сміливо йти до своїх цілей і не зупинятися на досягнутому. Нехай у вашому житті буде багато світлих моментів, радості, справжніх свят і приємних несподіванок.

Вірте в Бога, в долю, в боже провидіння, але не забувайте — ми самі творимо своє життя, адже маємо свободу вибору. Не віддавайте це право нікому.

Алла Жарікова, фото 1660🌼

zharikovaalla_

Алла Жарікова, фото обкладинки