Чт., лип. 17, 2025

$60 за барель. ЄС попередньо погодив обмеження ціни на російську нафту

В четвер уряди країн ЄС попередньо погодили обмеження ціни на російську морську нафту на рівні $60 за барель.

Обмеження передбачає механізм коригування, який дозволить утримувати обмеження на рівні 5% нижче ринкової ціни, пише Reuters з посиланням на дипломата ЄС.

"Ціновий ліміт встановлено на рівні $60 з умовою утримувати його на 5% нижче ринкової ціни на російську нафту, виходячи з даних МЕА", – сказав дипломат ЄС.

Ціна на російську нафту буде коригуватися кожні два місяці.

Польща, яка наполягала на встановленні якомога нижчого цінового обмеження, мала погодити пропозицію до 17:00 за Києвом. Натомість Литва та Естонія, які теж виступали за жорсткішу позицію, підтримали узгоджений план.

"Якщо Польща це зробить, то до завтрашнього дня відбудеться письмова процедура ухвалення", – сказав дипломат.

Остаточне рішення буде у пʼятницю, 2 грудня.

Російська нафта уже торгується зі значним дисконтом до неї, пише Forbes.

За даними агентства Argus Media, у середу російська нафта марки Urals коштувала $48 за барель з балтійського порту Приморськ у середу. У четвер Urals торгувалася на рівні $70 за барель.



Читайте також