Туреччина готова внести свій внесок у створення безпечного морського коридору для вивезення сільськогосподарської продукції із заблокованих українських портів. Механізм може бути узгоджений на переговорах України і Росії в Стамбулі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання Sabah.
Зокрема, Україна допускає можливість розмінування за два тижні підходів до портів, але вимагає від Росії зобов'язання не заходити її суднам в порти.
Росія в свою чергу вимагають, щоб зброя не доставлялася в Україну вантажними суднами, і вимагає зняття санкцій щодо російських суден у сфері страхування та обслуговування своїх кораблів у міжнародних портах.
Нагадаємо, станом на початок травня в українських портах було заблоковано майже 25 млн тонн зерна. Їх не можуть вивезти, оскільки російські кораблі обстрілюють суховантажі в Чорному морі.