Із 8 по 9 травня 2023 року на ВП "Південноукраїнська АЕС" було успішно проведено інспекцію Міжнародного агентства з атомної енергії в рамках угоди між Україною та МАГАТЕ у зв’язку з договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Як ідеться в повідомленні Держатомрегулювання, мета інспекцій – перевірка відсутності незаявлених ядерних матеріалів.
Інспекція пройшла без зауважень.
Раніше МАГАТЕ перевірило Хмельницьку АЕС та замінила працівників ще на двох станціях.
3 травня відбулися ротації експертів постійних моніторингових місій МАГАТЕ на Чорнобильській та Рівненській АЕС. Там приступили до роботи шоста та сьома групи експертів відповідно.
Зазначається, що на Чорнобильській, Рівненській, а також на Південноукраїнській і Хмельницькій АЕС постійні моніторингові місії МАГАТЕ розпочали свою діяльність у січні 2023 року.