Європа шукає заміну для "Роскосмосу", який через війну в Україні опинився під санкціями. Одним з варіантів для співпраці є компанія SpaceX американського підприємця Ілона Маска. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Головним конкурентом SpaceX могла стати європейська компанія Arianespace, але вона ще не затвердила графіки запуску своїх ракет. Також Європа розглядає претендентів з Японії та Індії.
"Я б сказав, що є два з половиною варіанти, які ми обговорюємо. Один з них - SpaceX, це ясно. Інший, можливо, Японія", - сказав генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер.
За його словами, SpaceX має переваги, оскільки компанія більш оперативна і має стабільний графік запусків носіїв Falcon 9.
Проте ЄС поки не прийняв остаточного рішення і вивчає технічну сумісність.
Нагадаємо, що Росія має намір вийти з Міжнародної космічної станції. Це відбудеться після 2024 року.