Сб., лип. 12, 2025

У Чорному морі через війну масово гинуть дельфіни. Прокуратура відкрила справу про екоцид

Одеська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом екоциду, звинувачуючи Росію в тому, що через її дії в Чорному морі масово гинуть дельфіни.

Про це йдеться в заяві офісу генпрокурора.

"На пляжах Одещини з початку збройної агресії РФ проти України знаходять велику кількість загиблих морських ссавців. Ймовірна причина їхньої загибелі — використання гідролокаторів на підводних та надводних човнах країни-агресора. Сонари видають потужні звуки, які негативно впливають на здоров’я тварин", - йдеться в заяві генпрокуратури.

Відповідно до заяви прокуратури, фахівці провели огляди та розтини морських свиней і дельфінів, знайдених мертвими на узбережжях.

Відібрані зразки відправлять для проведення досліджень у Падуанському університеті (Італія) та окремого дослідження структур внутрішнього вуха ссавців у Ганноверському університеті (Німеччина).

Також прокуратура готує запити про надання міжнародної правової допомоги до Болгарії, Туреччини та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів.

Читайте також