ОЛЕНА ОНУФРІВ

«В творчості важлива свобода!»

Її картини захоплюють і надихають. Вона багато подорожує і переносить усі емоції від побаченого на полотна, багато яких вже знаходяться в світових музеях сучасного мистецтва, а також в приватних колекціях. Знайомимось ближче: українська художниця Олена Онуфрів в ексклюзивному інтерв’ю нашому журналу.

Ваші картини вражать глибиною: вони яскраві, в них величезний потік енергії, життя. В одному з інтерв’ю ви сказали, що ваші роботи – результат внутрішнього стану. Як вам вдається бути на одній хвилі з гармонією і щастям?
Дуже дякую, мені надзвичайно приємно. Завжди черпаю енергію з подорожей, свіжого повітря, сонця, моря і вітру. Емоції від побаченого зігрівають мене до наступної подорожі, і я малюю на одному диханні. Підтримують батарейку також щасливі посмішки моїх близьких людей та колекціонерів творчості, це обмін позитивною енергією. Я маю дуже багато друзів, які мене підтримують і вірять в мою творчість, все це допомагає рухатися вперед.

Ми дізналися, що ви ще й талановитий дизайнер одягу. Наскільки вам, людині творчій, вдається поєднувати мистецтво і бізнес-справу?
Так, це ще одна моя велика любов. Мене завжди вабив бізнес, хотілося свою творчість переносити ще й на тканини, посуд, дизайн для дому, меблі так, щоб картини мали продовження своєї історії. Часто сукні на моїх клієнтах повертаються в ті місця, звідки я привезла ідею для тієї ж картини. Мене це дуже надихає. Бізнес люблю, люблю безмежно своїх клієнтів, зі всіма спілкуюсь особисто і завжди вдячна їм за підтримку.

Картини, одяг і аксесуари, декор, предмети меблів – у всьому, чим ви займаєтесь, є унікальний, авторський, і, головне, впізнаваний стиль. Чи пам’ятаєте момент, коли ви прийшли до нього?
Перші картини написала, коли мені було 17 років, і я вчилася на другому курсі коледжу мистецтв. Тоді вже підробляла тим, що ткала на замовлення гобелени і розмальовувала подушки фарбами для батику.  Як дівчині, мені хотілося створити домашній затишок. Тоді я і подумати не могла, що все так закрутиться. Я дуже щаслива, що маю можливість займатися улюбленою справою.

За більш ніж 20-річний творчий досвід що ви, як митець, із задуманого не встигли, але плануєте реалізувати?
Я почала досить рано, тому і досвід такий великий зараз. Легше було ризикувати у 17-27 років – це той період творчих експериментів, коли важливо вірити і не здаватися. Про мій досвід творчих експериментів, напевно, вже можна написати книгу, але з впевністю можу сказати, що завжди є і буде пристрасть до життя, до творчості, не скажу, що було легко, скажу тільки, що не зламалась на певних етапах через віру і любов до своєї роботи, деколи занадто шалену пристрасть і спортивну підготовку. У моїх планах  – багато подорожувати так, щоб не планувати поїздки наперед, а встати зранку, сісти в машину з маленькою сумочкою і поїхати в Італію. Чи полетіти за океан, щоб малювати чи просто надихатися. В творчості важлива свобода.

юрцентр киев

Разработка, продвижение и маркетинг сайта: Digiflow