Одним із ключових завдань Української держави є збереження українських біженців як частини внутрішньоукраїнського суспільства, для цього потрібно забезпечити їх повернення із-за кордону.
Про це президент Володимир Зеленський заявив, звертаючись із посланням до Верховної Ради "Про основи внутрішньої та зовнішньої політики", повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Ми повинні відновити територіальну цілісність. Але ми також маємо відновити і суспільну цілісність. Мільйони наших людей, які стали переселенцями та знайшли притулок за кордоном, не повинні стати біженцями", – заявив Зеленський.
Він подякував усім державам і народам Європейського Союзу, які надали допомогу українцям, наголосивши, що надалі необхідно забезпечити їх повернення.
"Ми повинні зберегти їх як частину українського суспільства. Повинні забезпечити їхнє повернення", – сказав президент.
За його словами, цей процес включає такі компоненти роботи, як: гарантування безпеки та економічне зростання, відновлення та подальша інтеграція України з ЄС та іншими провідними суб'єктами вільного світу, захист прав людини та вирівнювання соціальних і особистих свобод в Україні та провідних країнах перебування українських переселенців, створення сучасної ветеранської політики та системи реабілітації тих, кого війна поставила у найскладніше становище.
"Щоб у нашому суспільстві було саме це відчуття – що ніхто у нас не зайвий. Це завдання... Що про всіх українців ми дбаємо, що кожному і кожній можемо допомогти. Країна, яка підтримує всіх своїх, є країною, до якої хочеться повернутись. Ми повинні зробити так, що якщо у світі бачитимуть синьо-жовтий український прапор, то знатимуть, що це і про свободу, і про людей, які мають міцний дім і яким завжди допоможуть – що б не сталося з ними", – заявив Зеленський.
Як повідомлялося, за даними Офісу омбудсмена, з України з початку повномасштабного російського вторгнення виїхало 14,5 мільйона українців, у тому числі 11,7 млн – у країни ЄС. З них 7,7 млн грн отримали офіційний статус в рамках механізму тимчасового захисту у країнах Європи.