Ср., лип. 16, 2025

Десять факторів, які вбивають мотивацію на роботі

Мотивація співробітників визначає їхню ефективність. У дослідженні National Business Research Institute визначено десять факторів, що позбавлять мотивації навіть найзавзятішого працівника.

Жінка у білій блузці і чорній спідниці тримає за спиною подарунок

Брак уваги

Як часто керівник вітає підлеглих із днем народження? Ідеться навіть не про подарунки. Як давно шеф дякував і хвалив за виконану роботу? Найчастіше начальник вказує на те, що йому не подобається, а це вбиває мотивацію.

Жінка дивиться в мобільний телефон на вокзалі

Втрата часу

Його завжди бракує. А якщо на працівника виливається потік листів, дзвінків і нарад, то він швидко зрозуміє, як неефективно проводить час, не встигаючи виконати важливі завдання. Це дратує й породжує невдоволення: увесь день повні руки роботи, але без видимих результатів.

Жінка за столом зі смартфоном у руках

Брак спілкування

Повідомлення від шефа, лист електронною поштою, залишена на столі записка - але ось живого спілкування стає дедалі менше, а без нього працівники швидко почуваються непотрібними. Пандемія тільки посилила цю проблему.

Чоловік наклеює папірці на прозору дошку

Брак поінформованості

Щодня керівник має багато нагальних проблем, які потрібно владнати: розширення одного відділу, ущільнення іншого, реструктуризація бізнесу, запровадження нового графіка роботи... Але якщо його підлеглі дізнаються про ці рішення постфактум і останніми, то їхня мотивація швидко випаровується.

Чоловік у чорному костюмі показує великим пальцем униз

Песимізм

Якщо в колективі відчувається постійне невдоволення керівництва, то не варто дивуватися, що і співробітники швидко втратять мотивацію. Якщо і так все погано, то навіщо напружуватися?

Людина за столом перед стосом паперів

Шеф-холерик

Розмова на підвищених тонах, часті зриви, що переростають у закиди й погрози, хаотичність в ухваленні рішень - усе це зовсім не надихає команду.

Робочий стіл

Стрес

Коли у працівників тільки від самої думки про великий обсяг роботи псується настрій, не варто чекати від них високої продуктивності. Стрес, постійна напруга, відчуття невдоволення можуть зруйнувати мотивацію будь-якого колективу.

Жінка за робочим столом

Невпевненість у завтрашньому дні

Якщо працівники весь час змушені думати про те, чи подовжать їм договір наступного разу, а про постійний договір вони вже й не мріють, то у довгостроковій перспективі вони втратять не тільки впевненість у завтрашньому дні, але й будь-яке бажання працювати ефективно.

Рука передає іншій руці гроші

 

 

 

Кумівство

Вас давно вже мали підвищити, але посаду отримав колега - друг шефа? Бонуси отримують наближені працівники, а рядовим нічого не світить? Коли у колективі рука руку миє, мотивація працівників, які не потрапили в коло довірених, дорівнює нулю.

Монети на тлі будиночка

Заробіток

Хоча багато опитувань показують, що для працівників німецьких компаній грошовий фактор далеко не найважливіший і на першому місці стоять можливості для самореалізації, все-таки не варто применшувати його значення. Невдоволення зарплатою швидко позначається на атмосфері в колективі, наголошується в дослідженні National Business Research Institute.

 

 

Читайте також