Чт., лип. 17, 2025

ЄБРР виділить 42 мільйони євро польській Cersanit на розвиток виробництва в Україні та Польщі

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) може надати довгостроковий кредит у розмірі 42 млн євро для підтримки діяльності польського виробника керамічної плитки та сантехніки Cersanit S.A в Україні та Польщі.

Про це йдеться в повідомленні ЄБРР, передає Інтерфакс-Україна.

Рішення про виділення фінансування очікує на затвердження радою директорів банку 14 грудня.

Фінансування буде спрямоване на компенсацію наслідків від продажу російських активів, розв'язаноїї Росією війни в Україні та пожежі на одному з об'єктів Cersanit у Польщі.

Окрім того, очікується, що виробник відіграє важливу роль у відновленні інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.

Проєкт на загальну суму 120 млн євро включає відновлення виробництва після простою під час війни та завершення розпочатих інвестицій в Україні, а також реконструкцію заводу акрилових виробів у Польщі, розширення потужностей та підвищення енергоефективності заводів із виробництва плитки та сантехніки.

Кредит надається у рамках відкритої банком після війни Програми забезпечення стійкості та джерел коштів для існування (RLF).

Як повідомлялося, ЄБРР у ​​2022 році збирається закрити 2022 рік з обсягом інвестицій в Україну понад 1,5 млрд євро і планує стільки ж у 2023 році.

Cersanit S.A. є однією із провідних виробничих компаній за участю польського капіталу на європейському ринку. Основним видом діяльності компанії є виробництво та реалізація продукції для обробки та оснащення ванних кімнат.

Серед активів групи – чотири заводи у Польщі та по одному – в Німеччині, Румунії та Україні. Український завод компанії було запущено у 2009 році у Житомирській області. Потужність підприємства складає 12 млн кв. м керамічної плитки та до 2 млн одиниць сантехніки на рік.

Згідно з фінзвітністю ТОВ "Церсаніт Інвест", у 2020 році компанія отримала 311,2 млн грн чистих збитків, виручка склала більше 2 млрд грн. За даними Opendatabot, власником компанії вважається АТ "Церсаніт", бенефіціаром – Міхал Анджей Соловов (Польща).

Читайте також