Рішення Національного банку України (НБУ) і надалі сприятимуть підвищенню банками ставок за строковими депозитами, оскільки зараз їх рівень недостатній.
Про це на брифінгу заявив голова Нацбанку Андрій Пишний, повідомляє.
"За досить високого рівня інфляції українські громадяни та підприємці не отримують адекватної для збереження платоспроможності своїх заощаджень депозитної пропозиції від банків. У цьому плані зростання депозитних ставок у банків для нас є принциповою метою", – сказав голова НБУ.
Пишний констатував, що зараз, як і раніше, відбувається зростання обсягів вкладів до запитання і залишків на поточних рахунках.
За його словами, дії НБУ, зокрема значне підвищення резервних вимог щодо вкладів до запитання та поточних вкладів, має стимулювати зростання вартості гривневих активів та зміну відповідної структури профіциту ліквідності банків.
"Ми зацікавлені і максимально ретельно працюватимемо в напрямах зростання кількості строкового ресурсу банківської системи, зв'язування цієї ліквідності", – наголосив голова НБУ.
Відповідаючи на запитання щодо наявності адекватних пропозицій держбанків для військовослужбовців, які під час війни формують значну частину їхньої ресурсної бази, він зазначив, що Нацбанк хоче досягти прогресу у вирішенні цього питання у взаємодії з урядом за допомогою інструментів корпоративного управління.
"Ми розуміємо, що курсова стабільність також багато в чому залежить від того, наскільки ефективною буде діяльність щодо формування цільової структури цієї ресурсної бази", – додав голова НБУ.
Як повідомлялося, Національний банк також оголосив про додаткове підвищення вимог до обов’язкових резервів банків.
Зокрема, з 11 лютого на 5 відсоткових пунктів збільшаться нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб. Так, з 5% до 10% підвищаться нормативи резервування за такими коштами у національній валюті та з 15% до 20% – в іноземній валюті.
Додатково з 11 березня будуть підвищені на 10 відсоткових пунктів нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках фізичних осіб як в національній, так і в іноземній валютах.
З 11 січня Нацбанк вже підвищив норматив обов'язкового резервування за поточними рахунками (депозитами до запитання) у гривні та в іноземній валюті на 5 в.п. – відповідно до 5% та 15%. Водночас НБУ дозволив банкам покривати до 50% від загального обсягу обов'язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП.