Чт., лип. 17, 2025

Мережа "Добробут" закрила відкриті торік клініки у Івано-Франківську та Львові

Медична мережа "Добробут" закрила клініки у Івано-Франківську та Львові, які були відкриті торік.

Про це співвласник "Добробуту" Олег Калашніков розповів у інтервʼю NV Бізнес, пише українська редакція Forbes.

За його словами, мережа відкрила клініки у Львові та в Івано-Франківську тому що намагалася працевлаштувати переселенців-лікарів.

"Ніхто не розумів, як довго триватиме війна. Ми знайшли дешеві приміщення з ремонтом. Спочатку все виглядало непогано. Близько 70% пацієнтів – це були наші клієнти, тобто ми пішли і за лікарями, і за клієнтами", – пояснив Калашніков.

Однак влітку минулого року переселенці почали повертатися до Києва і мережа закрила клініки

"В Івано-Франківську робота не пішла, у Львові вона була неформатною для "Добробуту" – там було лише п’ять кабінетів", – сказав Калашніков.

Співвласник мережі додав, що нині спостерігається відтік лікарів з України, але "Добробут" не страждає". Він уточнив, що з команди мережі за кордоном зараз залишається приблизно 120 осіб із близько 2800 співробітників. Набагато складніша ситуація в Україні з середнім медичним персоналом, оскільки в країнах ЄС для них немає додаткового ліцензування і вони одразу долучаються до роботи, додав Калашніков.

Як повідомлялося, у серпні 2020 року медична мережа "Добробут" закрила угоду про придбання 100% найстарішої київської приватної клініки "Борис".

Мережа медичних центрів "Добробут" через кіпрську Satumco Limited належить інвестиційній компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи та Олегу Калашнікову. Вони придбали "Добробут" у 2014 році у бізнесмена та колишнього депутата від БПП Руслана Демчака.

Власниками ТОВ "Борис" до продажу були нинішній народний депутат від партії "Слуга народу" Михайло Радуцький, Лев Хлявіч, Алла Кармаліт, кіпріот Стелліос Йордамліс.

Клініки "Добробут" до війни працювали в Києві та Київській області.

У 2022 році клініки мережі "Добробут" провели менше операцій та прийняли менше пацієнтів, повідомили Forbes у пресслужбі компанії. Виторг мережі за підсумками року склав 1,3 млрд грн, що на 38% менше, ніж у 2021 році. У довоєнний період виторг за рік перевищував 2 млрд грн.

Читайте також