Пт., лип. 18, 2025

Валютні резерви зросли завдяки міжнародній допомозі - НБУ

За серпень валютні резерви НБУ зросли на понад 13% і станом на 1 вересня становили майже 25,5 млрд доларів, повідомляє Національний банк.

Там відзначають, що резерви зросли переважно "завдяки надходженню значного обсягу міжнародної допомоги на тлі помірних боргових виплат країни в іноземній валюті та менших інтервенцій Національного банку з продажу валюти".

У серпні Києву вдалося домовитися про відтермінування виплат державного боргу до кінця 2023 року.

Головним "донором" з поповнення українських валютних резервів стали США, які надали Україні понад 3 млрд доларів фінансової допомоги у серпні. На другому місці - ЄС, який надав утричі менше - 1 млрд доларів.

Інші надходження розподілилися таким чином:

  • 349,3 млн дол. – від уряду Канади;
  • 205,6 млн дол. – від уряду Італії;
  • 99,6 млн дол. – від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП);
  • 87,4 млн дол. – від інших кредиторів.

Водночас головною причиною зменшення валютних резервів у серпні були валютні інтервенції, із якими Нацбанк був змушений виходити для підтримки курсу гривні. Зокрема, за серпень НБУ продав на валютному ринку 1,6 млрд доларів, а викупив до резервів - лише 311,7 млн доларів.

Там зазначають, що хоча обсяг чистого продажу валюти у серпні є дещо вищим, ніж в липні, але суттєво нижчим за сальдо інтервенцій (різницею між покупкою і продажем валюти у резерви) у квітні, травні та червні.

В Нацбанку вважають, що причиною цього є корегування офіційного курсу гривні до долара із 29,25 грн, встановлених на початку російського вторгнення, до 36,6 грн за долар у липні.

Читайте також