Знайдений гімалайський кипарис є найвищим деревом в Азії, а також другим за висотою в усьому світі.
Дослідниками Пекінського університету в Тибетському автономному районі Китаю було виявлено кипарисове дерево заввишки 335 футів, що трохи вище за 305-футову статую Свободи, повідомляє Newsweek. Гранд-Каньйон Ярлунг Зангбо, в якому росте дерево-рекордсмен, вважається найглибшим каньйоном на суходолі у світі, досягаючи середньої глибини приблизно 16 000 футів і максимальної глибини 19 714 футів.
Дерево було виявлено за допомогою дрона з лідарним датчиком, йдеться в заяві Пекінського університету. Використовуючи дані, зібрані лідаром, дослідники створили 3D-модель величезного дерева, яке після польових досліджень було підтверджено як найбільше дерево в Азії.
Вчені вважають, що дерево є гімалайським кипарисом (Cupressus torulosa).
Гімалайські та тибетські кипариси рідко зустрічаються в дикій природі, і лише деякі з них ростуть у Національному природному заповіднику Гранд-Каньйон Ярлунг Зангбо. Це — охоронюваний вид рослин у Китаї.
Найвище дерево у світі можна знайти в Національному парку Редвуд у Каліфорнії, його висота становить 381 фут. Цій прибережній секвої (Sequoia semperviren), вперше виявленій 2006 року, імовірно від 600 до 800 років. Вона отримала прізвисько Гіперіон.