На зустрічі міністрів сільського господарства країн ЄС 25 липня Франція та Німеччина висловились проти подальшого продовження заборони на імпорт українських зернових після 15 вересня, на чому наполягають п’ять держав Східної Європи.
Як пише AFP, німецький та французький міністри під час зустрічі у Брюсселі підтримали позицію України, яка виступає проти продовження тимчасової заборони Європейської Комісії на імпорт української агропродукції до 5 держав ЄС – Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії.
Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Єврокомісія повинна чітко дати зрозуміти, що будь-яке продовження "неможливе", а також пов'язав позицію Польщі з прийдешніми парламентськими виборами.
Французький міністр Марк Фесно своєю чергою сказав, що "жодних односторонніх заходів, жодних індивідуальних авантюр бути не може – лише колективна відповідь на виклик дестабілізації ринків".
Речниця Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер заявила, що Брюссель "дуже інтенсивно" працює з п'ятьма країнами-членами ЄС та Україною, аби знайти прийнятне рішення.
Зустріч міністрів сільського господарства ЄС стала першою після закінчення терміну дії "зернової угоди". Угода гарантувала, що кораблі з зерном можуть залишати українські порти безперешкодно. Росія не продовжила угоду.
Як повідомлялося, раніше міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п'ять країн – Польща, Болгарія, Угорщина, Словаччина та Румунія – закликали ЄС продовжити заборону на імпорт зерна, термін дії якого спливає 15 вересня, щоб уникнути серйозних збоїв на ринку.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, міністр транспорту та комунікацій Марюс Скуодіс та Навіцкас у понеділок у спільному листі закликали Європейську комісію зміцнити альтернативний маршрут експорту українського зерна через країни Балтії.