Вт., лип. 15, 2025

Разумков створює в Раді власне об'єднання. Що це таке

Ексголова Верховної Ради, депутат Дмитро Разумков створює в парламенті міжфракційне депутатське об'єднання "Розумна політика".

Про це він написав у фейсбук.

"Щоб зняти будь-які маніпуляції, публікую лист про створення МФО та перелік депутатів, що увійшли до складу об'єднання", - написав політик.

За його словами, звернення про створення міжфракційного об'єднання вже перебуває на розгляді керівництва парламенту.

 

Наступного пленарного тижня на засіданні мають офіційно оголосити про його створення.

У списках, які оприлюднив Разумков, 25 депутатів. Серед них сам Разумков, 19 членів фракції "Слуга народу", двоє від "Батьківщини", позафракційна Людмила Буймістер.

Разумков

7 жовтня 284 народних депутати підтримали рішення про відставку Разумкова з посади голови парламенту.

Дмитро Разумков був ключовим членом команди Володимира Зеленського й був першим номером списку партії на виборах.

Після звільнення соціологічні опитування показали Разумкову президентський рейтинг на рівні 5-8%. Його називають потенційним суперником Зеленського на наступних виборах президента.

Раніше експерти припускали, що Разумков може впливати у Раді на десятки депутатів.

Але після звільнення з посади спікера партія "Слуга народу" погрожує позбавити Разумкова мандата, адже той на посаді був позафракційним. А вихід з фракції - це підстава для позбавлення.

Це хоч і суперечливо з точки зору закону, проте партія може спробувати так вчинити.

Що це значить

Створення міжфракційного об'єднання депутатів - це іміджевий та політичний жест. На відміну від фракцій та груп з правами фракцій, таке об'єднання не має чітких прав та обов'язків.

Міжфракційні об'єднання зазвичай схожі на клуби за інтересами чи земляцтва, куди можуть входити депутати з різних фракцій. Таких об'єднань у Раді дуже багато.

Разумков і Зеленський

Разумков працював з Зеленським з жовтня 2018 року - зараз якраз третя річниця його приходу в команду Зеленського

Регламент Верховної Ради вказує, що депутати можуть добровільно об'єднуватися у міжфракційні депутатські об'єднання без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, чи організаційного забезпечення їхньої роботи.

Про створення міжфракційного депутатського об'єднання оголошує головуючий на пленарному засіданні за поданням керівника такого об'єднання.

У випадку з об'єднанням пана Разумкова - це швидше політичний жест, що колишній спікер має певний вплив на значну кількість депутатів. Членство в таких об'єднаннях формально не має призводити до вигнання депутатів з фракції чи інших покарань з боку "Слуги народу".

Але, з політичної точки зору, входження до групи Разумкова депутатів фракції стане викликом для керівництва партії "Слуга народу".

Читайте також