Результати переговорів України та РФ
У проєкті договору щодо системи безпекових гарантій Україні, наданому українською стороною російській в Туреччині статус анексованого Росією Криму виділений в окремий пункт. Як повідомив після переговорів на брифінгу член української делегації, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, двосторонні переговори щодо статусу Криму мають проводитись протягом наступних 15 років. Протягом цього часу РОсія та Україна мають зобов'язатися не проводити ніяких військових дій задля вирішення цього питання.
Питання окремих районів Донецької та Луганської областей, за його словами, має бути предметом окремих переговорів між президентами України та Росії.
Член делегації України, голова провладної фракції "Слуга народу" в Верховній Раді Давид Арахамія повідомив, що РФ надали пропозицію щодо організації зустрічі президентів.
++15.16++
На переговорах у Туреччині делегація України надала делегації РФ пропозиції щодо міжнародного договору про систему гарантій Україні. Як повідомив член української делегації, голова провладної фракції "Слуга народу" в Верховній Раді Давид Арахамія на брифінгу після зустрічі, гарантами пропонується визначити низку країн-членів Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй: США, Канаду, Великобританію, Німеччину, Туреччину, Ізраїль, Китай. За його словами, деякі з цих держав уже дали попередню згоду.
Член делегації, дипломат Олександр Чалий додав, що, якщо вдасться закріпити ці положення, то Україна зафіксує свій сьогоднішній позаблоковий і без'ядерний статус у формі постійного нейтралітету. Це означає, що вона не буде розміщувати на своїй території іноземні військові бази, іноземні військові контингенти чи вступати в якісь союзи. При цьому руху України до членства в Європейському Союзі нічого не заважатиме, наголосив він. Навпаки, країни-гаранти мають сприяти цьому.
За словами члена делегації, радника керівника Офісу президента України Михайла Подоляка, імплементація договору має бути наступна: всеукраїнський референдум, ратифікація парламентами країн-гарантів, імплементація Україною. В свою чергу Арахамія наголосив, що проведення референдуму можливе лише за умови миру.