Південна Корея заявила, що до її повітряного простору без попередження наблизилися два китайські та сім російських літаків. У РФ заявили, про спільне патрулювання з Китаєм.
Південна Корея заявила у п'ятницю, 19 листопада, що військо-повітряні сили країни підняли у небо винищувачі через наближення двох китайських та семи російських військових літаків.
Літаки РФ і КНР окремо потрапили в зону розпізнавання протиповітряної оборони Південної Кореї на східному узбережжі біля островів Токто (Такесіма) в Японському морі без жодних попереджень, повідомляє агенція Yonhap. Літаки пролітали упродовж десяти хвилин. У відповідь на це південнокорейські військові підняли винищувачі F-15 і F-16 і літак-заправник, "щоб підготуватися до можливих надзвичайних ситуацій".
Агенція Yonhap звертає увагу, що зона протиповітряної оборони (ППО) не є суверенним простором, а лише розпізнавальною ділянкою для ідентифікації літаків, які можуть загрожувати національній безпеці. Військові літаки повинні оголосити про свою присутність у цій зоні, щоб запобігти потенційному конфлікту.
Китай заявив про військові навчання
Китайська влада повідомила південнокорейським військовим, що їхні літаки провели планові навчання.
Південнокорейські чиновники заявили, що проліт китайських і російських літаків, схоже, є частиною їх спільних навчань, але ситуація потребує додаткового аналізу.
Сеул поінформував з приводу інциденту китайську та російську сторони. Міністерство закордонних справ Південної Кореї закликало сторони вжити заходів для запобігання ситуації в майбутньому.
РФ: маршрут проходив над нейтральними водами
Російські військові у відповідь на заяву Сеула опублікували маршрут польоту російських бомбардувальників Ту-95 МС і повідомили, що він проходив над нейтральними водами Південної Кореї та Японії.
Міноборони РФ пояснило, що разом з Китаєм військові проводили "повітряне патрулювання над акваторіями Японського та Східнокитайського моря". Щоправда, у РФ заявляють про авіагрупу в складі двох бомбардувальників РФ.
У 2013 році Республіка Корея заявила про розширення своєї зони ідентифікації ППО в південному напрямку. Подібний крок був викликаний територіальними претензіями Пекіна в Південнокитайському морі. Відтоді російські й китайські повітряні судна неодноразово порушували цей простір.