"У ці дні знову постає питання про те, де надалі проходитиме кордон між вільною Європою та неоімперіалістичною автократією", - зазначив Шольц.
ФРН продовжить надавати військову допомогу Україні
Федеральний канцлер у своїй промові також пообіцяв, що Німеччина й надалі допомагатиме Україні оборонятися від російської агресії і вже найближчими тижнями направить їй сучасні озброєння, включаючи системи ППО, радари та безпілотники. При цьому Шольц зазначив, що Німеччині слід взяти на себе особливу відповідальність за нарощування потенціалу України у сфері ППО та артилерії.
Шольц також закликав до різкого посилення співпраці у галузі оборони, створення повністю дієздатної штаб-квартири ЄС та запропонував надати Німеччині одну з центральних ролей у справі забезпечення протиповітряної оборони у Північній та Східній Європі.
Заклик до глибоких реформ у ЄС
За словами німецького канцлера, Євросоюзу для свого розширення необхідно вжити кардинальних кроків і, зокрема, реформувати Європарламент та систему ухвалення рішень у сфері зовнішньої та податкової політики.
Шольц запропонував залишити в силі чинне нині правило, за яким кожна країна-член ЄС виділяє для участі в Єврокомісії по одному представнику, але висловився за скасування принципу одноголосного ухвалення рішень, причому навіть у тому випадку, якщо це, за його словами, матиме наслідки і для Німеччини.
Торкнувшись питання правових конфліктів з Польщею та Угорщиною, Шольц наголосив, що Євросоюз не повинен йти на жодні компроміси в питаннях, що стосуються його фундаментальних цінностей. "Мені також видається розумним послідовно пов'язувати виділення платежів ЄС з дотриманням правових норм", - додав він.