Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації для участі у переговорах про приєднання України до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство.
Відповідне розпорядження №80/2023-рп від 1 травня оприлюднена на офіційному сайті голови держави.
Розпорядженням утворено делегацію України для участі у переговорах та затверджено її персональний склад.
Зокрема, очолить делегацію перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.
Зеленський також затвердив директиви делегації, однак вони мають гриф "Для службового користування".
За словами голови делегації Юлії Свириденко, Мінекономіки розраховує на вступ до Угоди про Транстихоокеанське партнерство на початку 2024 року.
"Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами і послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій", – цитує очільницю міністерства пресслужба Мінекономіки.
В свою чергу, торговий представник України Тарас Качка зауважив, що початок переговорів відбудеться після остаточного рішення Сполученого Королівства щодо приєднання до угоди. Зокрема, це перша європейська країна, яка найближчим часом може приєднатися до цієї трансконтинентальної угоди.
"Сподіваюся, що Сполучене Королівство незабаром приєднається, і ми будемо мати пріоритет, щоб стати частиною цієї угоди, яка об’єднує наших партнерів з тихоокеанського регіону, зокрема, Австралію, Нову Зеландію, Перу, Канаду та інші країни", – зазначив Качка.
Транстихоокеанське партнерство (ТТП) – торгово-економічне об'єднання, створене з метою створення зони вільної торгівлі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Угоду про його заснування у лютому 2016 року підписали 12 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Оновлений договір, підписаний у березні 2018 року після рішення президента США Дональда Трампа про вихід з попередньої угоди, тепер відома як "Всеосяжна та прогресивна угода для Транстихоокеанського партнерства" (CPTPP).
Договір підписали Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Чилі і Японія. Станом на 2022 рік угоду ратифікувало вісім країн: Австралія, Канада, Японія, Мексика, Перу, Нова Зеландія, Сингапур та В’єтнам. Країни Транстихоокеанського партнерства переважно експортують електроніку, машини, автомобілі та мінеральне паливо.
У лютому 2021 року Велика Британія офіційно поінформувала 11 країн-членів CPTPP про намір вступити в торговий блок.