Акторка святкує 74-річчя, а ми згадуємо її висловлювання про материнство, акторську гру та знакові кінороботи зірки.
Попри твердження, що вона нічого не знає про моду (одного разу Меріл голосно заявила, що їй «наплювати на це»), оскароносна акторка має неймовірне почуття стилю. Вишукана та елегантна, вона з перших днів в кінематографі є зразком позачасової жіночності. «Акторство — це мій спосіб досліджувати людську природу й одночасно отримувати задоволення», — зазначає іменинниця.
Жіночності є місце і в поглядах акторки на політичні та соціальні події, що відбуваються у світі. Небайдужа акторка і до відстоювання прав жінок.
Про материнство
«Материнство має дуже гуманізуючий ефект. Все зводиться до основ. Кожне моє рішення залежить від моїх дітей. Моя сім’я на першому місці. Так було завжди і так буде. Звичайно, я люблю кіномистецтво, але час із чоловіком та дітьми завжди приносив мені найбільшу радість й щастя в житті».
Про акторську гру
«Люди кажуть мені: “Ви грали так багато сильних жінок”. А я їм у відповідь: “Ви коли-небудь говорили чоловікові: ви грали так багато сильних чоловіків?” Ні! Так чому ми не можемо цього очікувати від жінок?. Чоловікам важче уявити себе у фільмах дівчиною, ніж мені себе — чоловіком! Я чітко уявляю, що я — Деніел Крейґ, який руйнує будівлю».
Варто особливо відзначити досягнення іменинниці. Стріп — триразова володарка премії «Оскар» (з рекордними номінаціями за акторську роботу — більше, ніж у будь-якого іншого актора або актриси в історії кінематографу), «Еммі», «Супутник», дворазова лауреатка премій BAFTA і премії Гільдії кіноакторів США, володарка премії «Золотий глобус», лауреатка почесної премії «Сезар» та власниця іменної зірки на голівудській «Алеї слави».
Про цілі та завзятість
«Ви просто повинні продовжувати робити те, що ви робите. Це урок, який я отримую кожен від свого чоловіка. Він просто каже «продовжуй». Щось не виходить — починайте з початку. Я пам’ятаю, коли мені було близько 40, я думала, що кожен фільм буде моїм останнім, правда, але я переборола себе та почала з початку. У ту хвилину, коли ви починаєте хвилюватися через те, що думають інші люди, ви перестаєте бути собою. Надважливо думати про власні цілі, не відволікаючись на шум навколо. Бажаєте досягти успіху в кар’єрі? Секрет доволі простий — завжди беріть своє серце на роботу. Якщо у тебе є мозок, ти зобов’язаний його використовувати».
Про жінку-кумира
«Коли була дитиною (мені було років 16–17), я приходила додому з середньої школи і мій тато вмикав записи Барбри Стрейзанд. Я знала кожну пісню, кожен подих, кожне почуття, кожну емоцію. Кожну пісню я співала по декілька разів».
Про жіноче щастя
«Формула щастя й успіху полягає в тому, щоб бути собою, найяскравішим із існуючих способів. Все, що дійсно робить нас, жінок, щасливими, досить просте — любов, секс і їжа! Я щиро вважаю, якби жінки управляли світом, було б більше інвестицій у мир, тому що щастя жінок — це радість їхніх дітей. Можливо, я неймовірний ідеаліст, але поки ми не побачимо жінок на рівних позиціях влади у світі, гадаю, ми приречені. Що гірше за жорстокість, яка дегуманізує жінок? Терпимість і байдужість».
Поради жінкам
«Коли я була молодшою, я дуже часто переживала через те, що занадто товста. Так нерозумно. Дорогі жінки, не хвилюйтеся щодо ваги. Запевняю, є речі, кращі за це. Те, що відрізняє вас від інших, — ваша сила. Раніше я ненавиділа свій ніс. Зараз — ні. Я переосмислила свої погляди».
Сьогодні ми вітаємо Меріл та пропонуємо переглянути одразу декілька стрічок за її участі.
«Залізна леді» (2011)
Історія життя видатної прем’єр-міністерки Великої Британії Марґарет Тетчер, яка протистояла найсильнішим чоловікам та незмінно дратувала королеву Єлизавету ІІ. Її рішення були жорсткими, а дії — рішучими. Звісно, вона припускалася помилок, але внесок «залізної леді» у становлення країни важко переоцінити. Утім, як і внесок виконавиці головної ролі Меріл Стріп у кінематограф.
«Джулі та Джулія»
«Ризикуючи своїм шлюбом, добробутом і котом», головна героїня вирішує за рік приготувати 524 страви з книги Джулії Чайлд. Фільм став дуже пам’ятним, а Меріл здобула «Золотий глобус» як найкраща акторка. Попереджаємо: стрічку варто дивитися на повний шлунок.
«Години» (2002)
Фільм охоплює три епохи, три історії різних жінок, які живуть у різний час і в різних місцях, яких пов’язує одне – душевні муки та психологічні нестерпні проблеми. Поряд із іменинницею Меріл на екрані Джуліанна Мур і Ніколь Кідман.
«Пральня» (2019)
В основі фільму із Меріл Стріп, Гарі Олдманом й Антоніо Бандерасом — реальна історія гучного скандалу, пов’язаного із Панамським досьє. Прогулянка озером завершилася трагедію, і подальший пошук справедливості виводить головну героїню на юридичну контору, яка займається чорними справами. Цікавий сюжет!
«Маленькі жінки» (2019)
Фільм Ґрети Гервіґ, заснований на творах Луїзи Мей Олкотт, розповідає про чотирьох сестер Марч — молодих жінок, кожна з яких сповнена рішучості жити своїм життям. Цікавий сюжет і фантастична акторська команда.
Головні ролі у Лори Дерн, Емми Вотсон, Тімоті Шаламе, Флоренс П’ю, Сірши Ронан і Меріл Стріп.