Жителі індонезійського острова Ява змушені були тікати від величезної хмари попелу від вулкану, який вивергнувся вже вдруге за останні місяці.
Очевидці розповідають, що густий "дощ" попелу з вулкану Семеру закривав сонце у двох районах.
Повідомлень про постраждалих поки що немає, евакуація триває.
Тим часом служба з моніторингу попередила авіакомпанії про хмару попелу, яка піднімається до 15 000 м у висоту.
Виверження відбулося у суботу близько 14:30 за місцевим часом (09:30 за Києвом).
Місцева влада заборонила перебувати ближче, ніж за 5 км від кратера.
Консультативний центр з вулканічного попелу (VAAC) ву Дарвіні, Австралія, повідомив, що попіл, схоже, відірвався від вершини й дрейфує на південний захід над Індійським океаном.
Метеоролог з VAAC Кемпбелл Біггз розповів ВВС, що 15 тисяч метрів (висота, якої сягає хмара попелу) - це більше ніж крейсерська висота для більшості літаків. Тому багато авіарейсів у тому районі змушені відхилитися від своєї траєкторії.
Семеру - досить активний вулкан, який регулярно викидає попіл на висоту до 4 300 метрів. Тому суботнє виверження свідчить про "досить значне збільшення його інтенсивності", розповів Біггс.
Хмара попелу повинна поступово розвіятися, додав він.
Семеру височіє на 3676 метрів над рівнем моря і перед тим вивергався в грудні минулого року, змусивши тисячі жителів шукати притулок.
Він входить до переліку майже 130-ти діючих вулканів Індонезії.
Індонезія розташована на Тихоокеанському "вогняному кільці", де стикаються континентальні плити, і це призводить до частої вулканічної та сейсмічної активності.