Сб., лип. 12, 2025

Єврокомісія подає до суду на Угорщину та Польщу за порушення прав ЛГБТ

ЛГБТ-парад у Варшаві у 2021 році

Польща та Угорщина не погоджувалися на вимоги Єврокомісії скасувати закони, що утискують ЛГБТ-спільноту. Тепер Брюссель звертається до суду.

Єврокомісія подала позови до Європейського суду проти Польщі та Угорщини через ухвалені в цих країнах закони, які обмежують права представників ЛГБТ-спільноти. Про це у п'ятницю, 15 липня, повідомляється на сайті ЄК.

У випадку Угорщини приводом для звернення до суду став чинний з 2021 року закон, що забороняє та обмежує доступ до контенту, який влада країни вважає ЛГБТ-пропагандою серед неповнолітніх. ЄС неодноразово вимагав від Угорщини не допускати утисків ЛГБТ-спільноти. Прем'єр-міністр країни Віктор Орбан на звинувачення у порушенні законів Євросоюзу та обмеженні прав людини відповідав, що ці закони не є дискримінаційними, а забороняють "просування" ЛГБТ-контенту дітям у школі.

У Брюсселі дійшли висновку, що Угорщина не змогла пояснити, чому знайомство дітей з ЛГБТ-контентом може завдати їм шкоди.

"Вільні від ЛГБТ" зони у Польщі

У Польщі з 2020 року низка регіональних парламентів ухвалила постанови, спрямовані на боротьбу з так званою "ідеологією ЛГБТ". Ці нововведення запровадили у понад 90 містах та районах Польщі, де проживає близько третини населення країни. Ці райони влада оголосила "зонами, вільними від ЛГБТ".

Брюссель неодноразово вимагав від Польщі скасувати дискримінаційні заходи, а в липні 2021 року Єврокомісія відкрила щодо Варшави дисциплінарну процедуру через порушення основоположних договорів ЄС. У вересні минулого року Єврокомісія пригрозила регіонам Польщі позбавленням коштів із фонду REACT-EU, які покликані допомогти державам ЄС впоратися з наслідками пандемії коронавірусу.

Відтоді, як наголошується в заяві Єврокомісії, "польська влада не змогла повністю і належним чином відреагувати на її запит щодо характеру та впливу резолюцій" про зони, "вільні від ЛГБТ". Тепер Польща та Угорщина мають два місяці, щоб відповісти на аргументи, висунуті Єврокомісією. 

Читайте також