В Україні другий тиждень поспіль спостерігається стабілізація ситуації із захворюваністю на COVID-19. Про це йшлося на селекторній нараді за участі президента Володимира Зеленського.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розказав, що в Україні вже досягнули плато захворюваності та розпочався рух до стабілізації ситуації.
За словами прем'єра, минулого тижня коронавірусом захворіли 139 тисяч людей, а це на 13 тисяч менше, ніж тиждень раніше.
Зменшилася і кількість госпіталізацій: за минулий тиждень госпіталізували 30 тисяч людей у порівнянні з 34 тисяч позаминулого тижня.
До "червоної" зони за показниками захворюваності наближається Вінницька область. Водночас Луганська й Херсонська області можуть перевести до "жовтої" зони, якщо збережеться позитивна динаміка, додав очільник уряду.
За добу 14 листопада в Україні виявили 10 802 нових випадків коронавірусу, 442 людини померли, госпіталізовано 2,7 тисячі осіб, повідомили в МОЗ.
Вакциновано 40%
В Україні зберігаються високі темпи вакцинації - за минулий тиждень зробили понад 1,6 млн щеплень.
"Першу дозу вакцини вже отримали 39,4% українців, повністю завершили курс вакцинації 28% українців", - сказав на брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES
За його словами, найбільша частка вакцинованих хоча б однією дозою у місті Києві - 61%, у Київській області - майже 50% і 46% у Полтавській області.
А серед аутсайдерів вакцинації - Закарпатська, Чернівецька, Донецька та Кіровоградська області.
Пік пройшли, але це не перемога
За останній тиждень зменшилася і кількість нових підтверджених випадків інфікування - на 6%, а кількість госпіталізацій - на 13%.
"Вперше за три останні місяці середньодобова кількість виписок з ковідних лікарень переважає кількість госпіталізованих. До лікарень госпіталізують у середньому на 7% менше пацієнтів, ніж виписують", - сказав Віктор Ляшко.
Ляшко додав, що стабілізація рівня госпіталізацій є позитивним сигналом проходження піку захворюваності.
Водночас він нагадав, що це ще не перемога над вірусом, тому потрібно дотримуватися протиепідемічних заходів і вакцинуватися.

Тиждень тому мер Києва Віталій Кличко розповідав, що на поховання померлих вишикувалися черги
Національна академія наук України 9 листопада також опублікувала свій прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні.
Вчені припускали, що в останні два тижні Україна пройшла пік за кількістю нових захворювань коронавірусом, на це вказує динаміка зниження кількості позитивних ПЛР-тестів в середньому на 15%.
Підробні сертифікати і ПЛР
На нараді у президента також заслухали представників нацполіції та СБУ про боротьбу з фальсифікацією ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації.
Володимир Зеленський закликав запобігти продажу ПЛР-тестів та сертифікатів про вакцинацію туристичними операторами.

В Україні зменшується кількість госпіталізацій
Українці масово отримують "пропозиції" купити підроблені ковід-сертифікати з внесенням даних у "Дію". Судячи з масштабів "торгівлі", на ці послуги є шалений попит.