Організація з безпеки та співробітництва в Європі оголосила про припинення своєї спостережної місії в Україні після того, як Москва наклала вето на її продовження.
За словами чинного голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Польщі Збігнева Рау, в організації намагалися спробувати всі варіанти, але позиція Росії не залишила іншого виходу.
Місія ОБСЄ в Україні почалася в 2014 році після того, як на сході України активізувалися озброєні сепаратисти, підтримувані Росією. ОБСЄ була єдиною міжнародною організацією, яка безпосередньо стежила за конфліктом.
“Наша місія грала ключову роль у збиранні об'єктивної інформації на місцях, виступала посередником при встановленні перемир'я та робила все для полегшення наслідків конфлікту для мирного населення, - заявив Рау. - Під головуванням Польщі ми продовжимо взаємодію з країнами-членами ОБСЄ, щоб знайти альтернативну майбутню роль для ОБСЄ в Україні".
Майже всі спостерігачі ОБСЄ були виведені з країни у лютому, після початку російського вторгнення, проте адміністративні працівники місії залишалися на місцях, і з тих пір четверо були захоплені.
"Ми день і ніч робимо все, щоб підтримати наших українських колег, і продовжимо чинити тиск через усі наявні канали для того, щоб покласти край затримкам, залякуванню та дезінформації, які загрожують членам нашої місії", - заявила у зв'язку з цим генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмідт.
До складу ОБСЄ входять 57 країн, зокрема Росія та Україна. У четвер Росія звинуватила ОБСЄ у передачі інформації про розташування російських та проросійських сил розвідслужбам Заходу та України. З такою заявою виступила на брифінгу перед журналістами Марія Захарова, яка пообіцяла, що докази цього пізніше нададуть члени самопроголошеної "ДНР".