В Україні, за даними спецпредставника з питань сексуального насильства в умовах конфлікту Праміли Паттен, вже зафіксовано 124 випадки сексуального насильства під час війни. При цьому Паттен визнає, що ці дані – лише верхівка айсберга і не відображають масштабів сексуального насильства в умовах війни Росії проти України.
Факти сексуального насильства в умовах війни складно виявляти та розслідувати – це підтверджують українські правозахисники. Адже люди, які вижили після сексуального насильства, про це не розповідають ані правоохоронним органам, ані міжнародним організаціям, ані правозахисникам.
Окрім того, практично неможливо викрити абсолютно всі факти такого насилля, а їх дуже багато.
Буквально кілька днів тому генеральний прокурор України сказала, що вони зареєстрували вже понад 15 тисяч кримінальних проваджень за такими епізодами. В окремих областях на слідчого їх припадає близько 200. Тобто слідчий повинен одночасно розслідувати таку кількість кримінальних справ – жодна найкраща правова система у світі не могла б справитися ефективно із таким завданням. При цьому війна продовжується і кількість злочинів зростає.
Частина громадян просто не має фізичної можливості повідомити про те, що сталося, правоохоронцям. Мова йде про тих, хто залишився на окупованих територіях.