28 листопада Павлу Шеремету могло б виповнитися 50 років. Акція вшанування пам'яті убитого журналіста відбулась у Києві в день його народження.
У Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися білоруські та українські журналісти в день його народження увечері в неділю, 28 листопада. Акцію вшанування пам'яті ініціювала Білоруська асоціація журналістів (БАЖ). У минулі роки такі заходи відбувалися в Мінську, але нині, за словами організаторів, це стало неможливим через репресії влади.
Серед політв'язнів у Білорусі - 30 журналістів
"Цього дня ми не можемо зібратися в Мінську, провести вечір пам'яті, але ми тут, на тому місці, де завершився життєвий шлях нашого колеги, де його було жахливим чином убито. Убито так, щоб залякати багатьох інших журналістів-розслідувачів, публіцистів. Але його ім'я, його творчість і життя продовжуються в нашій пам'яті" - зазначив заступник голови БАЖ Борис Горецький.
Він також нагадав, що Павло Шеремет свого часу пройшов через білоруську в'язницю і що зараз за ґратами нині перебувають 30 представників білоруських ЗМІ.
"Ми знаємо, скільки білоруських журналістів зараз перебувають у Києві, скільки ще залишаються у в'язниці. Ми бачимо, що справа Павла продовжує жити. Все одно є журналісти, які продовжують говорити правду, незважаючи на тотальну цензуру і диктатуру в Білорусі", - наголосила головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва. Вона також сподівається, що справу Шеремета буде розкрито і стануть відомі імена його вбивць.
Національна спілка журналістів України надає правову підтримку родині Павла Шеремета у розслідуванні його вбивства. Голова організації Сергій Томіленко назвав Шеремета символом і прикладом журналістської місії і служіння професії та висловив підтримку його рідним, матері та друзям. Учасники акції залишили лампадки та квіти біля пам'ятника Павлу Шеремету.
Вбивство Павла Шеремета
Нагадаємо, що відомий російський тележурналіст білоруського походження Павло Шеремет упродовж останніх п'яти років життя працював в Україні. Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху автомобіля керівниці інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якому він перебував.
Про підозру у справі вбивства Шеремета було повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтерці та дитячій лікарці Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку. Усіх трьох затримали у грудні 2019 року. Вони заперечують будь-яку причетність до вбивства журналіста. Досудове слідство стосовно підозрюваних було завершено у травні 2020 року.